آمادگی آزمون درس سیستم های کنترل هوشمند در صنعت نفت ویژه رشته مهندسی ابزاردقیق و اتوماسیون در صنعت نفت

آمادگی آزمون درس سیستم های کنترل هوشمند در صنعت نفت ویژه رشته مهندسی ابزاردقیق و اتوماسیون در صنعت نفت

با توجه به عدم آشنایی داشنجویان جدید با نحوه سوالات درس سیستم های کنترل هوشمند در صنعت نفت، تصمیم گرفتیم که تجربه دانشجویانی که این درس را با نمرات بالا پذرانده اند، در قالب یک مجوعه نفیس برای شما اماده کنیم. رفرنس اصلی این درس در دانشگاه شیراز، کتاب شبکه های عصبی هاگان می باشد که به عنوان رفرنسی معتبر در اکثر دانشگاه های جهان شناخته شده است.

مجموعه ای که پس از دانلود در اختیار شما قرار می گیرد شامل موارد زیر می باشد:

1- تکالیف تحویلی درس سیستم های کنترل هوشمند در صنعت نفت (در انتهای هر فصل از جزوه درسی استاد، تمرین هایی جهت تسلط بیبشتر دانشجویان توسط استاد، قرار داده شده است. حل تعدادی از این تمرین ها که استاد درس به عنوان تمرین تحویلی و دارای ارزش بیستری معرفی کرده اند، برای شما آماده شده است. سوالات مذکور بر اساس تدریس استاد و کتاب رفرنس (شبکه های عصبی هاگان) می باشد. این حل ها توسط دانشجویان دوره های گذشته و به صورت دستنویس و در قالب فایل PDF  می باشد)

2- نمونه سوالات دارای حل درس سیستم های کنترل هوشمند دانشگاه ویلانوا (دانشگاه امریکایی ایالت فیلادلفیا) - این مجموعه کمکی در جهت حل تمرین های دیگر پایان فصل جزوه تحت تدریس استاد است و از نظر محتوا مشابه سرفصل های این درس می باشد. این مجموعه، برای مسائل  قسمت شبکه های عصبی این درس مفید است. (در فرمت  WORD)

3- تعدادی نمونه سوال به همراه حل جهت آمادگی دانشجویان در حل مسائل قسمت مجموعه های فازی و سیستم های کنترل فازی (به صورت دستنویس و خوانا  در فرمت PDF)- این سوالات از کتاب های زبان انگلیسی سیستم های کنترل فازی هنگام مطالعه دانشجویان تهیه گردیده است.

4- تعدادی از سوالات امتحانی که در امتحانات این درس آمده است و بعد از امتحان، دانشجویان آن ها را  برای شما نقل نموده اند(به صورت دستنویس و خوانا در فرمت PDF) - توجه کنید که صورت دقیق سوالات ذکر نشده، بلکه قسمت هایی که از آن در امتحان سوال آمده مشخص شده است و به صورت کلی صورت سوال بیان شده و فاقد جزییات سوال (نظیر گزینه های سوال های تستی) می باشد.

پس از مطالعه جزوه استاد و بررسی مثال هایی که در این مجموعه گرداوری شده است، میتوانید به نقشه راه مناسبی جهت موفقیت در این درس دست یابید. 

5- در کنار کتاب شبکه های عصبی هاگان، کتاب سیستم های فازی لی وانگ نیز جهت آموزش سیستم های کنترل فازی، از کتب مشهور به شمار می رود. چنانچه فرصت کافی جهت آمادگی برای تسلط به سوالات مبحث فازی آموزش بیشتر در اختیار دارید، می توانید به حل سوالات این کتاب نیز بپردازید. جهت سهولت شما، حل تمرین تعدادی از سوالات پایان فصل های 2 و 3 و 4 و 5 و 6 به صورت دستنویس برای شما در این مجموعه قرار داده شده است.

 

با توجه به اینکه بخشی از نمره نهایی این درس، بررسی مقاله هایی در حوزه شبکه های عصبی و یا فازی می باشد، به عنوان هدیه، کتاب جامعی که در 441 صفحه رنگی و به زبان انگلیسی که به طور تخصصی مربوط به پیاده سازی سیستم های فازی در نرم افزار متلب می باشد را برای شما در این مجموعه قرار داده ایم. این کتاب کدنویسی به صورت  m-file و همچنین تولباکس فازی را در قالب مسائل گوناگون بررسی نموده است.( کتاب : Introduction to Fuzzy Logic using MatLab)

 

قسمت های آموزشی مربوط به قسمت سیستم های کنترل فازی این مجموعه، می تواند برای درس مباحث ویژه در ابزاردقیق بسیار مفید باشد.

 

 

 

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *